Канікулы 2023/2024

Як адпачывалі "Непаседы"

04.11.2023

08.11.2023 17:08 - 08.11.2023 17:08

свернуть

Аздараўленчы лагер "Непаседы"

26.10.2023

 

План воспитательной работы осеннего оздоровительного лагеря 

«Непоседы» с дневным пребыванием детей на базе 

государственного учреждения образования  

«Октябрьская  средняя школа Логойского района»

с 30.10.2023 по 04.11.2023

 

Цель: создание условий для организованного отдыха учащихся в период осенних каникул, развития личности ребенка, укрепления физического, психического и эмоционального здоровья детей, воспитания лучших черт гражданина через систему коллективно-творческих дел.

Задачи:

1.Обеспечить комплекс условий, способствующих сохранению и укреплению здоровья, полноценному физическому и психическому развитию детей в осенний период.

2.Создать благоприятные условия для разностороннего развития личности каждого ребёнка через включение их в различную деятельность.

3.Способствовать формированию культурного поведения, санитарно-гигиенической культуре, навыкам общения и толерантности. 

4.Воспитывать патриотизм, ценностное отношение к природе, обществу, любовь к своей малой родине.

 

Направление: физкультурно-оздоровительное

 

 

Дата

Мероприятия

Ответственные

 

30.10

День осени

1.Встреча детей. Открытие лагеря “Здравствуй, лагерь!” 

2.Минутка здоровья «Профилактика простудных заболеваний, инфекции “СОVID”.

3.Обучение учащихся правилам безопасного поведения: ПДД, пожарная и электробезопасность, правила поведения в общественных местах, профилактика детского травматизма.

4.Проведение занятия по отработке плана эвакуации при чрезвычайных ситуациях.

5.Работа кружков “Волшебное ассорти” и “Сувенир”

6.Спортивная программа  “В ногу со здоровьем”

7.В рамках ІХ международного фестиваля детского творчества “Творчество без границ» выставка рисунков “Радзіма мая, у марах, у песнях, у словах”

8.Минутка безопасности «Безопасный путь домой»

Руководитель лагеря

Воспитатели

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Плещеницкий ЦДТ

 

31.10

День зелёного огонька

 

1.Минутка здоровья "Правила закаливания".

2.Познавательная игра “Красный, жёлтый, зелёный”

3.Спортивные эстафеты (с мячами, скакалками, обручами )

4.Творческая мастерская “Создаём осеннее настроение”

5.Ролевые игры по ПДД

6.Выставка рисунков “Профессия-инспектор дорожного движения”

7.Минутка безопасности “Фликер – мой друг”

Воспитатели

 

 

 

 

 

Педагог-организатор

 

01.11

День эрудитов

 

1.Минутка здоровья «Где прячутся витамины».

2.В рамках года мира и созидания. Конкурс эрудитов: «Знаешь ли ты Беларусь?»

3.Комический футбол

4.Работа кружков “Волшебное ассорти” и “Сувенир”

5.В рамках VІІ Республиканского смотра конкурса детского творчества “Здравствуй, мир!” Конкурс чтецов “С чего начинается Родина”

6.Подвижные игры на свежем воздухе «Поиграй в мою игру»

7.Минутка безопасности «С огнём не шути».

Воспитатели

 

 

 

Педагог-организатор

Плещеницкий ЦДТ

02.11

День малой родины

1.Минутка здоровья “Чистота – залог здоровья”

2.Викторина «Родной край люби и знай»

3.В рамках года мира и созидания. Аперация  “Сдай макулатуру – спаси дерево”

4.Подвижные игры «Вместе весело играть»

5.В рамках проекта “Беларусь помнит. Помним каждого”. Экскурсия в школьный музей “Её имя носит пионерская дружина нашей школы».

6.Трудовой десант по благоустройству территории братской могилы в аг.Октябрь

7.Минутка безопасности “Обучение правилам безопасного поведения вблизи водоёмов в осенне-зимний период”

Воспитатели

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

03.11.

День спорта

1.Минутка здоровья “Как сохранить зрение”  

2.Викторина “Что ты знаешь о спорте?”

3.Познавательно-развлекательная программа “Весёлые каникулы в школьном лагере”

4.Спортивное состязание “Королевство волшебных мячей”

5.Выставка рисунков “Мой друг – ЗОЖик”

6.Спортивно-игровая программа «Путешествие в страну Олимпию».

7.Минутка безопасности “Номера службы спасения”

Воспитатели

 

 

 

Педагог-организатор

04.11

День закрытия лагеря

 

1.Минутка здоровья “Твой режим дня”

2.Спортивно-игровая программа «Путешествие в страну Олимпию».

3.Конкурсная программа “Лучше всех".

4.Танцевальная программа " До новых встреч”

5.Коллаж “Шесть дней из жизни “Непосед”

6.Закрытие летнего оздоровительного лагеря. Подведение итогов.

Капельки пожеланий “А напоследок я скажу …”

7.Минутка безопасности “Когда ты один дома”

Воспитатели

 

 

 

 

Сельский клуб

 

Руководитель лагеря

 

Руководитель оздоровительного лагеря                           Е.А.Ясюкевич

 

 

31.10.2023 08:24 - 31.10.2023 08:32

свернуть

Восеньскія канікулы

27.10.2023

План

сацыяльнай, выхаваўчай і ідэалагічнай работы

дзяржаўнай установы адукацыі “Акцябрская сярэдняя школа

Лагойскага раёна” на перыяд восеньскіх канікул

з 30.10 па 06.11.2023 года

 

Мерапрыемствы

Даты правядзення

Адказныя

1.

Планаванне і размяшчэнне інфармацыі (на сайце школы і на стэндзе на першым паверсе)  па арганізацыі работы ўстановы адукацыі ў перыяд восеньскіх канікул

да 27.10

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце

Сівец В.Ф.

2.

Планаванне занятасці навучэнцаў, якія стаяць на розных відах прафілактычнага ўліку

да 26.10

Сацыяльны педагог Шаматульская Л.А.;

класныя кіраўнікі I-XI кл.

3.

Правядзенне з навучэнцамі прафілактычных гутарак аб правілах паводзін на вуліцы, дарозе, на вадаёмах, па супрацьпажарнай бяспецы,

па прафілактыцы ДТТ, прапагандзе выкарыстання светавяртальнай прадукцыі, аб захаванні этычных нормаў паводзін у грамадскіх месцах (з афармленнем пратаколаў)

да 28.10

Класныя кіраўнікі I-XI кл.

4.

Сустрэча з прадстаўнікамі межведамасных структур “Прафілактыка правапарушэнняў сярод непаўнагадовых”

23-27.10

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце

Сівец В.Ф.

5.

Арганізацыя і правядзенне

індывадуальных і групавых кансультацый для вучняў і іх бацькоў сацыяльным педагогам, настаўнікамі- прадметнікамі, класнымі кіраўнікамі

штодня па запытах

Сацыяльны педагог Шаматульская Л.А.;

класныя кіраўнікі I-XI кл., настаўнікі-прдметнікі

6.

Арганізацыя работы аб’яднанняў па інтарэсах, спартыўнай залы, трэнажорнай залы, бібліятэкі (згодна з графікам)

з 30.10 па 06.11

Кіраўнікі гурткоў, кіраўнік па ваенна-патрыятычным выхаванні Лагойкін І.І.,

бібліятэкар Шаматульская Л.А.

7.

Арганізацыя працы дзіцячых грамадскіх аб’яднанняў, валанцёрскага атрада “Добрае сэрца” у канікулярны час

штодня да 15.00

Педагог-арганізатар

Емельяненка К.В., кіраўнік па ваенна-патрыятычным выхаванні Лагойкін І.І.

8.

“Па старонках школьнага гісторыка-краязнаўчага музея” (экскурсіённая работа згодна графіку)

з 30.10 па 06.11

Кіраўнік музея Паўлоўская Н.М., савет музея, кіраўнік па ваенна-патрыятычным выхаванні Лагойкін І.І.

9.

Правесці праверку ўмоў пражывання дзяцей у малазабяспечаных, няпоўных, мнагадзетных, неблаганадзейных сем’ях

на працягу канікулярнага часу

Сацыяльны педагог Шаматульская Л.А.;

класныя кіраўнікі I-XI кл.

30.10.2023

1.

Работа аздараўленчага лагера “Непаседы”

08.00-16.00

Выхавацелі лагера

2.

Працоўны дэсант па добраўпарадкаванні школьнай тэрыторыі

10.00-12.00

Педагог-арганізатар Емельяненка К.В.

3.

Падрыхтоўка каманды вясёлых і знаходлівых ЮІД да раённага этапу ХV Мінскіх абласных гульняў

12.00-13.30

Педагог-арганізатар Емельяненка К.В., актыў ГА “БРПА”, “БРСМ”, кіраўнік гуртка ЮІД Лагойкін І.І.

31.10.2023

1.

Работа аздараўленчага лагера “Непаседы”

08.00-16.00

Выхавальнікі лагера

2.

“Праслаўляючы Беларусь!” (вусны часопіс у рамках Года міру і стварэння)

10.00-11.00

Класны кіраўнік VII класа Грахоўская Н.В.

3.

Экалагічная акцыя “Паперы – другое жыццё”

10.00-12.00

Класны кіраўнік IX класа Картуль І.М.

4.

Віктарына “Усё пачынаецца з сям’і”

10.30-11.30

Класны кіраўнік VIII класа Паўлоўская Н.М.

5.

Творчая майстэрня “Ствараю восеньскі настрой”

10.00-13.00

Педагог-арганізатар Емельяненка К.В.

01.11.2023

1.

Работа аздараўленчага лагера “Непаседы”

08.00-16.00

Выхавацелі лагера

2.

Выхаваўчая гадзіна “Урокі дабрыні”

10.00-11.00

Класны кіраўнік V класа Сабалеўская Г.В.

3.

“Лабірынты выбару” (прафілактыка здароўезберажэння і бяспечнай жыццядзейнасці)

10.30-11.30

Класны кіраўнік X класа Стругавец Т.А.

4.

Дзейнасць ваенна-патрыятычнага клуба “Патрыёт”: работа аб’яднання “Юны стралок”

10.00-11.30

Кіраўнік па ваенна-патрыятычным выхаванні Лагойкін І.І.

5.

Падрыхтоўка каманды вясёлых і знаходлівых ЮІД да раённага этапу ХV Мінскіх абласных гульняў

12.00-13.30

Педагог-арганізатар Емельяненка К.В., актыў ГА “БРПА”, “БРСМ”, кіраўнік гуртка ЮІД

Лагойкін І.І.

02.11.2023

1.

Работа аздараўленчага лагера “Непаседы”

08.00-16.00

Выхавацелі лагера

2.

Віктарына “Адгадай прафесію”

10.00-11.00

Класны кіраўнік IV класа

Ламака І.А.

3.

“Здаровы лад жыцця” (відэасалон)

10.30-11.30

Класны кіраўнік VI класа

Паўловіч В.М.

4.

Творчая майстэрня “Восеньская фантазія”

10.30-11.30

Класны кіраўнік III класа

Лапіцкая А.П.

5.

Акцыя “Абеліск” па добраўпарадкаванні тэрыторыі каля помнікаў

10.00-11.30

Педагог-арганізатар Емельяненка К.В., актыў ГА “БРПА”, “БРСМ”, кіраўнік па ваенна-патрыятычным выхаванні Лагойкін І.І.

03.11.2023

1.

Работа аздараўленчага лагера “Непаседы”

08.00-16.00

Выхавацелі лагера

2.

Выстава малюнкаў “Асенні вернісаж”

10.00-11.00

Класны кіраўнік I класа

Ясюкевіч А.А.

3.

Дзейнасць ваенна-патрыятычнага клуба “Патрыёт”: «Музейнае сэлфі»

10.00-11.00

Кіраўнік па ваенна-патрыятычным выхаванні Лагойкін І.І.

4.

Падрыхтоўка каманды вясёлых і знаходлівых ЮІД да раённага этапу ХV Мінскіх абласных гульняў

11.30-13.00

Педагог-арганізатар Емельяненка К.В., актыў ГА “БРПА”, “БРСМ”, кіраўнік гуртка ЮІД

Лагойкін І.І.

04.11.2024

1.

Работа аздараўленчага лагера “Непаседы”

08.00-16.00

Выхавацелі лагера

2.

Конкурсная праграма “Што нам восень падарыла”

10.00-11.00

Класны кіраўнік II класа Шаматульская Л.А.

3.

Трэнінгавыя заняткі для малодшых школьнікаў (1-5 клас) “Я і свет вакол мяне”

11.00-12.00

Педагог сацыяльны Шаматульская Л.А.

4.

Работа валанцёрскага атрада “Добрае сэрца”

10.30-12.00

Педагог-арганізатар Емельяненка К.В.

06.11.2023

1.

Падрыхтоўка каманды вясёлых і знаходлівых ЮІД да раённага этапу ХV Мінскіх абласных гульняў

10.00-12.00

Педагог-арганізатар Емельяненка К.В., актыў ГА “БРПА”, “БРСМ”, кіраўнік гуртка ЮІД

Лагойкін І.І.

2.

Гістарычны экскурс “Па старонках Вялікай Кастрычніцкай сацыялістычнай рэвалюцыі”

12.00-13.00

Кіраўнік па ваенна-патрыятычным выхаванні Лагойкін І.І.

 

На працягу канікулярнага часу ў плане могуць адбывацца змены.

 

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                                В.Ф. Сівец

30.10.2023 08:39 - 30.10.2023 09:20

свернуть